אורך חיים של מצבר בטיב מעולה

כל בעל רכב מעוניין שהמצבר ישרת אותו לאורך תקופה ארוכה, אך לכל מצבר יש אורך חיים משלו וזאת בהתאם לאיכותו.

אורך חיים של מצבר בטיב מעולה

כל יצרן מעניק תקופת אחריות עבור המצבר המיוצר במפעלו. זוהי תקופת המינימום שבה המצבר יבצע את פעולתו באופן מושלם. מעבר לכך קיימת סבירות גבוהה שהוא יפעל תקופה נוספת וזאת על הרגלי הנהיגה של כל נהג.

אדם שמבצע נסיעות מהירות מחוץ לעיר לפחות אחת לחודש, גורם לכך שהמצבר ממלא את עצמו שוב ושוב ולכן אורך חיים של מצבר זה יהיה ארוך ויהיה מעל שנה, לעיתים שנתיים ולפעמים יותר מכך. לעומת זאת נהג שעל פי הרגלי הנהיגה שלו נוסע בעיקר בתוך העיר או בסביבה הקרובה ואינו יוצא לנסיעות ארוכות ומהירות מחוץ לעיר לדוגמא במגרשי השכרת רכב, המצבר שלו לא מטעין את עצמו שוב ושוב ולכן אורך החיים שלו יהיה לכל הפחות שנה ולעיתים אף מעט יותר מכך. בכל מקרה הוא לא ישרת את הנהג תקופות ארוכות כמו של אלו אשר נוסעים לעיתים במהירות גבוהה.

הוספת מים למצבר

רוב הנהגים מודעים לכך שמדי פעם הם אמורים לטפל ברכב שלהם, למלא דלק, לבדוק את רמת האוויר בגלגלים וגם לבדוק את רמת המים במצבר. השיטה היא פתיחה של פקק אחד כדי לראות את מפלס המים. הם אמורים להיות בגובה של 5-2 מ"מ מעל הלוחות. בזמן המילוי של מים למצבר מוסיפים רק מים מזוקקים ולא מים רגילים וזאת עד הנקודה המסומנת, יש לשים לב שמכסים את הקטבים החשופים.

קיימת חשיבות רבה לבדוק מדי פעם את כמות הנוזלים שנשארו במצבר וזאת כדי שאפשר יהיה להשתמש במצבר בפרק הזמן המקסימלי. אם לא מוסיפים מים בזמן, כל כמות הנוזלים מתרוקנת ומעבר לעובדה שיש להתקין מצבר חדש במקום המצבר הנוכחי, לעיתים נגרם עקב כך נזק גם לאלטרנטור.

צורך בהחלפת מצבר

כאשר חלפה תקופת האחריות וגם תקופה ארוכה מאז רכישת המצבר הנוכחי, קיימת סבירות שהמצבר ישבוק חיים בקרוב. כדאי מדי פעם לבדוק את מצבו ולהגיע מבעוד מועד לחשמלאי הרכב כדי להחליף מצבר.

לעיתים הנהג לא שם לב ואז יום אחד הוא לא יכול להתניע את הרכב. ברור לו שמדובר בבעיה במצבר לאור גילו ולכן הוא מזמין שירות של החלפת מצבר לרכב עד הבית. השיטה בשירות זה היא שהנהג מתקשר למוקד השירות ומבקש סיוע בנושא החלפת מצבר. הוא מיידע את המוקד מהו המיקום שלו, מהו סוג הרכב, הדגם, היצרן ונפח המנוע.

בהתאם לכך איש השירות דואג להביא אתו מצבר התואם דגם זה של הרכב. הוא מוציא את המצבר הישן ומתקין במהירות מצבר חדש. לאחר מכן הוא בודק שהכול תקין ושאפשר להתניע במהירות את הרכב.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן