המועד הנכון להחליף את הרכב

מהו המועד הכי משתלם להחליף את הרכב

המועד הנכון להחליף את הרכב – קיץ, חורף סתיו או אביב – לא משנה באיזו עונה בשנה, הרכב פתאום יבחר להתקלקל בעיתוי הכי לא מתאים. דווקא כשאתם מתכננים נסיעה ארוכה לאילת עם המשפחה, או בחגים כשהדודים מחכים לכם והבטחתם לבקר, או אפילו ליום חתונה של חבר קרוב שמאוד יתאכזב אם תאחרו. דווקא אז האוטו לא ירצה לעזור ולהיות שם בשבילכם. לכן בדיוק בגלל מקרים כאלה, רצוי לדעת מראש ולהבין מה הוא המועד הנכון להחליף את הרכב כך שתמיד יהיה זמין ותקין לנסיעה החשובה הבאה שלכם. יש רכבים שכדאי להחליף כל שנתיים, ויש כאלה שכל חמש שנים. כמובן תלוי בסוג הרכב.

המועד הנכון להחליף את הרכב – חדש מול ישן

ככל שהרכב נמצא בבעלותכם יותר שנים, כך יורד ערכו. למשל, מכונית שעלתה 150 אלף ₪ , תהיה שווה כ- 102 אלף ₪ אחרי 3 שנים בלבד. הרי שבשלושת השנים הראשונות ערכו של הרכב יורד בין 10% ל- 15%. בנוסף לזה, מכונית ישנה מצריכה מכם תיקונים רבים, חלפים כאלה ואחרים והחלפת צמיגים מדי פעם. מכונית חדשה לעומת זאת לא תכלול הרבה הוצאות אחזקה, לפחות לא בשנים הראשונות מאז שרכשתם אותה.
בגדול, מכונית חדשה ומכונית ישנה יותר, נותנות תמורות שונות למשתמש. הן מבחינת הפינוק, הן מבחינת האמינות וכמובן מבחינת ההוצאות. עם היד על הדופק – כאשר הנכם שמים לב שההוצאות על הרכב הולכות וגדלות, הרי שמבחינה כלכלית כבר לא יהיה משתלם להחזיקו. מבחינת קילומטראז' החלפתו תהיה מומלצת בעיקר אחרי 3 שנים כאמור. מומלץ שלא להגיע לגיל של מכונית העולה על כ- 13 שנים.

טיפולים ואחזקה

כיום, מחירי הדלק רק עולים. ואם כבר יש ירידה, אז באגורות בודדים. לכן כדאי להחזיק רכב שלא זולל הרבה דלק, כזה שיהיה שבע מהר. אם שמתם לב שאתם מתדלקים יותר מדי, אפילו אם הנסיעות לא ארוכות עד כדי כך, כנראה הגיע הזמן להחליפו. במיוחד אם אתם סטודנטים, או זוגות צעירים שצריכים לחסוך כל שקל למען עתידכם.
המעקב אחר צריכת הדלק הוא פשוט. בתדלוק הבא מלאו את מיכל הדלק עד למקסימום ורשמו את הקילומטראז' שמראה הספידומטר. בתדלוק הבא רשמו כמה ליטרים מילאתם במיכל ומה מראה הספידומטר. הפחיתו את הספידומטר האחרון מהראשון לקבלת מס' הק"מ שהרכב נסע בין 2 התדלוקים. חלקו את הק"מ בכמות הליטרים מהתדלוק האחרון וקיבלתם את צריכת הדלק הממוצעת.
הקפידו להכניס את הרכב לטיפול תקופתי וכך תדעו בדיוק באיזה מצב רכבם נמצא. לא פעם יכולים להתקלקל כל מיני חיישנים או רכיבים חשמליים מבלי שאפילו מודעים אליהם, הטיפול זה בדיוק מה שיעזור לכם לגלות. אם הטיפולים כבר החלו לעלות הרבה יותר משנים קודמות, כבר הרבה יותר משתלם לשלם את אותו כסף על רכב חדש ומפנק. בזמנים שרכבכם יעביר את לילותיו במוסך, או סתם תרצו לתת לו זמן מנוחה – שירותי הסעות יהיו שם מעבר לפינה כדי לקחת אתכם ליעד המיוחל. המון משפחות אפילו לא צריכות רכב – חברות הסעה זמינות ומסיעות אותן לאן שצריך. זוכרים את אירוע החברה האחרון שבו הנהג היה חבר'מן ולקח אתכם לחיק הטבע או לסטנדאפ שהחברה ארגנה? בדיוק לכזו חברת הסעות הייתה כוונה.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן