חדשות ועדכונים חמים בעולם הרכב וההסעות – יולי 2015

תשלום איגרת רישיון רכב / טסט באינטרנט

 • במסגרת שירות השיפור לנהגים של שר התחבורה, ישראל כץ, רפורמה חדשה: עד כה, הדרך להעברת רכבכם לטסט הייתה מסורבלת, החל מ-1 ביולי (היום!), יוכלו נהגים לשלם את אגרת רישיון הרכב, זהו הטסט, באמצעות האינטרנט או המוקד הטלפוני ולבצע מידית את מבחן הרישוי השנתי לרכב, מבלי להמתין לאישור תשלום של הבנק. חסל סדר המתנת מספר ימים עד לקבלת הטופס עליו מוטבעת חותמת תשלום של הבנק "שולם"! כבר בתום מבחן הרישוי השנתי לרכב ולאחר קבלת דיווח ממכון הרישוי, כי הרכב עבר את הטסט בהצלחה, משרד התחבורה ישלח לבעל הרכב רישיון רכב שבו יופיע אישור התשלום ואישור על ביצוע המבחן שנתי.

  כירכרות OUT!

 • חוק חדש נחקק: איסור תנועת עגלות הרתומות לבעלי חיים בכבישים העירוניים והבינעירוניים, בכל הארץ. למעט בתחומי מושב או קיבוץ. עם זאת, הרשויות המקומיות יהיו רשאיות להעניק היתר מיוחד לאחר התייעצות עם קצין משטרה לעגלונים המיועדים למטרות נופש ופנאי בלבד.

משיקולי השר לתיקון האיסור השימוש בבעלי חיים לצרכים תחבורתיים:

 • העגלות מהווה סיכון בטיחותי לנהגים ולהולכי הרגל כאחד ולעיתים קרובות הן אף גורמות לעיכוב בתנועה ולפקקים מיותרים.

 • מדובר לרוב בסוסים, המושכרים לרוכלים, תמורת תשלום פעוט, ומהווים עבורם תחליף זול לכלי רכב. כדי להימנע מהוצאות כספיות, בעלי החיים אינם מקבלים טיפולים רפואיים הכרחיים, מזון ראוי ותנאי מחיה הולמים, כך עד מותם האכזרי, עקב תשישות מחלות ורעב.

הכל אני יכול בחופש הגדול! קווי הלילה יפעלו במתכונת מוגברת ב-87 ערים ורשויות בארץ:

 • השירות – במחיר נסיעה רגילה בתחבורה הציבורית כל לילה, עד 04:00 לפנות בוקר, אל מוקדי הבילוי הגדולים בישראל ובחזרה. החל מ- 21 ביוני, עם צאת תלמידי התיכונים וחטיבות הביניים לחופשת הקיץ תתגבר תנועות קווי הלילה וזאת בהתחשבות בבילויים הליליים של בני הנוער. השירות הציבורי הלילי מציע לצעירי ישראל נסיעה בטוחה אל עשרות מוקדי בילוי מרכזיים, ברחבי הארץ ובחזרה הביתה, במחיר נסיעה רגילה בתחבורה ציבורית וללא סכנות של נהיגה בשכרות או שימוש בטרמפים.

 • חשיבות הפעלת קווי הלילה דווקא בחופש הגדול רבה עד מאוד, מרכז המחקר והמידע של הכנסת דו"ח, שהצביע על ירידה של כ-40% במספר תאונות הדרכים עם נפגעים, באזורים בהם פעלו קווי הלילה.

קווי הלילה במספרים:

 • זאת השנה התשיעית שבה מפעיל משרד התחבורה את קווי הלילה.

 • על פי נתוני משרד התחבורה: בשנה האחרונה נסעו בקווי הלילה למעלה מ-700 אלף צעירים.

 • 11 מפעילי תחבורה ציבורית, 72 קווי לילה, 87 ערים ורשויות בהן יפעלו קווי הלילה, כ- 450 נסיעות בכל לילה, כ- 15,000 ק"מ נסיעה בכל לילה.

 • באזור הצפון שירות קווי הלילה הארצי לא ענף במו במרכז הארץ, לכן שירותי ההסעות הייחודים שלנו למועדונים, לחופי הים/הכנרת מהווים אלטרנטיבה אמתית וחסכונית בהשוואה לנסיעה לבילוי ברכב פרטי.

לעוד חדשות ועדכונים אתם מוזמנים לגלוש באתר שלנו.

לייעוץ והזמנות חייגו: 077-515-3010

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן