טיפים לנהיגה בטוחה בחורף – ארז הסעות

החורף הגיע!

נהיגה בעונת החורף מחייבת אותנו הנהגים לשמירה על כללי הבטיחות ולנהוג במשנה זהירות.
ממטרים כבדים, רוחות חזקות, ערפל ואפילו ברד או שלג – הן תופעות רווחות בעונת החורף, במדריך זה ניתן לכם טיפים לנהיגה בטוחה בחורף: 

נסיעה איטית ובטוחה

בחורף מומלץ להפחית את מהירות הנסיעה שלנו בלפחות 20 קמ"ש מהרגיל – הכבישים חלקים ולכן חשוב מאוד לשמור על מרחק גדול מהרכב הבא לפנינו ובכלל להימנע מבלימות פתאומיות או עקיפות ארוכות ומסוכנות. טיפים לנהיגה בטוחה בחורף

ערפל

במידה ואתם נוהגים באזור בו קיים ערפל כבד – סעו לאט יותר, הדליקו את פנסי הערפל הקדמיים והאחוריים כדי לראות את הכביש שלפניכם טוב יותר – וכמובן עשו שימוש במפשיר האדים כדי לקבל זווית ראייה נוחה ככל האפשר על המתרחש בכביש.

רכב תקין

במיוחד בחורף – חשוב לוודא כי הרכב וכל מערכות הבטיחות בו תקינות ופעולות כשורה. המערכות המרכזיות כמו -בלמים, אורות, היגוי ואף הצמיגים – חייבות להיות תקינות כדי לאפשר לכם נסיעה קלה ובטוחה. היכנסו עם הרכב שלכם לבדיקת חורף באחד המוסכים בקרבתכם – בדרך כלל בדיקה זו ניתנת ללא עלות!

הולכי רגל

בנהיגה עירונית עליכם להיזהר פי כמה – הסתכלו מסביבכם וחפשו את הולכי הרגל. בגלל תנאי הראות הקשים אתם נדרשים להיות ערניים ולוודא כי אין הולכי רגל או רוכבי אופניים בנתיב הנסיעה שלכם.

הדלקת אורות בכל שעות היממה

בחורף חובה להדליק אורות גם ביום – הדלקת אורות ביום עוזרת לכם לראות את הכביש טוב יותר ואף עוזרת למכוניות הבאות לקראתכם לראות אתכם ממרחק רב יותר.

 

סעו בזהירות!
מאחלים לכם חורף נעים ובטוח בדרכים!
ארז הסעות בע"מ

077-515-3010

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן