טיפים לנהיגה בטוחה בקיץ

עונת הקיץ ידועה בתור עונת הנסיעות וההסעות – שמש, חם ונעים ויוצאים לטייל ולבלות, בעיקר בחודשים יולי, אוגוסט וחגים בהם הילדים בחופש הגדול וצריך להעסיק אותם. אתם נוסעים איתם לאילת, לצימרים בצפון, לקניות במרכז ולביקור חברים ומשפחה בכל רכבי הארץ.
הנהיגה בקיץ מצריכה זהירות יתרה לא רק בגלל הילדים אלא גם בגלל הצפיפות, העומס בכבישים ובגלל החום והיובש. מה שמעלה לכולם את העצבים וגורם לנו להיות יותר חסרי סבלנות.

לקראת הקיץ והחופש הגדול קבלו כמה טיפים בנוגע לנהיגת קיץ:

  1. קודם כל והכי חשוב – תהיו רעננים ונמרצים! החום מכביד ומתיש, במיוחד בזמן נהיגה מרובה בכבישים. אם אתם עייפים עצרו בתחנת הריענון הקרובה לשתות משהו קר ולהתרענן. עדיף להחזיק באוטו בקבוק של שתייה קרה וללגום ממנו מדי פעם ברמזורים.

  2. היו סבלניים– בקיץ ישנם עומסי שיא בכבישים בגלל שכולם יוצאים לטייל עם הילדים. העומסים מביאים לעלייה בעצבים ולחוסר סבלנות. כאשר אתם עם הילדים מאחורה- היו סבלניים – תנו זכות קדימה, אל תתפרצו ואל תחתכו רכבים אחרים. יקח לכם עוד 10 דקות בכביש, אבל תחזרו הביתה בשלום.

  3. העסיקו את הילדים– ילדים משועממים ברכב זה האויב הכי גדול- כשהם משועממים הם מתחילים לריב ולהציק למבוגרים, מה שגורם לנהג להסתובב לאחור בזמן נהיגה ולאבד קשר עם הכביש- דאגו להעסיק אותם במשחקים, בסרטים בטאבלט או עם ספרים.

  4. אם שותים לא נוהגים– הרבה נהגים בקיץ יוצאים לבלות בים או בבריכה ולוקחים איתם אלכוהול. בא לכם לשתות? דאגו שנהג תורן יחזיר אתכם הביתה בשלום או הזמינו מראש מונית. אנחנו בחברת ארז הסעות מספקים שירותי הסעות בדיוק למטרה זו.

  5. בדקו את הצמיגים– צמיג שחוק יכול להביא לפנצ'ר באמצע הנסיעה, לאיבוד שליטה על הרכב ולתאונה. דאגו לבדוק תקינות הצמיגים בתחילת הקיץ ואחת לחודשיים. זכרו – צמיג תקין- מציל חיים!

  6. במיוחד בקיץ מזגן הרכב עובד והחלונות סגורים. הנהג מבודד, למעשה, מהסביבה. לכן, חשוב להשאיר פתח צר בחלון שיאפשר לנהג להיות קשוב לסביבתו.

  7. הרכיבו משקפי שמש. בימי הקיץ החמים קשה לראות, העיניים מתאמצות, השמש מסנוורת והעייפות גוברת. שימוש במשקפי שמש עשוי להקל על הנהיגה.

נסיעה בטוחה וחופשה נעימה
ארז הסעות – חברת הסעות בצפון הארץ

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן