מבחן הכשירות השנתי לרכב – לעבור בקלות

איך לעבור את מבחן הכשירות השנתי לרכב בשלום ?

מבחן הכשירות השנתי לרכב – פעם בשנה מגיע הרגע שבו אנו צריכים לפנות זמן, כסף והרבה סבלנות, שלרובנו אין ולהתכונן למבחן כשירות הרכב השנתי (טסט) לרכב שלכם. אז כיצד תכינו את רכבכם למבחן ומי יכול לחסוך לכם הרבה כאב ראש בהכנה למבחן הכשירות השנתי? אך לפני הכול, בואו נבין למה בכלל יש צורך לגשת למבחן כשירות לרכב כל שנה? תתפלאו לשמוע כי הרצון לגרום לטרחה מיותרת לנהגי ישראל הוא לא הדבר היחיד שעומד מאחורי הרעיון. אחת לשנה, כל רכב בישראל נדרש לבדיקה שתאשר כי הוא תקין ומורשה לנסוע בכבישי ישראל באופן בטיחותי. כדי לעבור את המבחן, הרכב נדרש לעבור בדיקות רבות. לפני שאתם רצים למוסך לעבור מבחן כשירות שנתי לרכב – חשוב שתדעו, אם יש לכם רכב חדש הוא פטור בשנה הראשונה, אך לא מתשלום האגרה. במקרה ובבעלותכם רכב ישן, 'תזכו' להגיע למוסך פעמיים בשנה

מבחן הכשירות השנתי לרכב – מה בודקים ?

ישנם סעיפים רבים וברורים של מה שמכון הרישוי בודק, ועל הרכב לעמוד בהצלחה בכל אחת מהבדיקות. אז למה לצפות כשהולכים למוסך?
*מערכות התאורה ואיתותים -הבוחן במכון הרישוי יבדוק את תקינות כל הנורות ברכב, ואת תקינות האיתותים.
*בלמים – בדיקה מקיפה של מערכת הבלמים ברכב. מיותר לציין שמדובר בבדיקה חשובה ביותר שיכולה להציל חיים, ולכן לא כדאי להתייחס אליה בקלות ראש.
*מגבים- זה אולי נשמע כמו בדיקה פשוטה, אבל גם המגב ברכב בעל תפקיד קריטי, וללא תפקוד תקין שלו כנראה שלא תראו לאן אתם נוסעים בימים הגשומים.
*ההגה והצירים – ההגה ומערכת הצירים ייבדקו גם הם, האם ההגה 'קשיח' ומתנגד במידה רבה מידי, או דווקא להפך – לכל תוצאה יש השפעה על הנהיגה שלנו.
*מצב הצמיגים – כל חמשת הצמיגים, גם הרזרבי נבדקים על מנת לוודא שאינם שחוקים, שאין סדקים, חורים או כל פגם אחר.
*מערכת הפליטה – האגזוז של הרכב פולט גזים רעילים ומזהם את הסביבה. במהלך העברת הטסט לרכב, מוודאים הבוחנים כי הפליטה של הגזים נעשית ברמה המאושרת וללא תקלות.
*כיוון הגלגלים – במהלך הטסט נבדק כיוון הגלגלים הקדמיים והאחוריים, במידה וימצא כי אלו אינם מכוונים, תשלחו לכיוון פרונט וגלגלים במוסך.
*לוחיות רישוי תקינות – לוחית הרישוי היא תעודת הזהות של הרכב, ובטסט בודקים שהלוחית תקינה וברורה.
*ציוד חובה ברכב- יש מספר דברים שחייבים להיות בכל רכב: צמיג רזרבי, ג'ק (מגבה), משולש אזהרה, אפוד זוהר ופח אשפה.

לא עברנו טסט לרכב- מה עושים?

במקרה המצער בו הרכב שלכם לא עבר את הטסט, הבוחן יספק לכם טופס שיכיל את כל הסיבות לכך. תאלצו להגיע למוסך ולטפל בליקויים – רק אחרי שכל הליקויים יתוקנו, תוכלו לגשת מחדש לטסט. המלצה מאתנו – אין כמו רושם ראשוני, לכן כדאי להגיע למבחן עם רכב שעבר שטיפה וניקיון מבפנים ומבחוץ. רכב מלוכלך ומוזנח, יוצר רושם של רכב עם תקלות והבדיקה שלו על ידי הבוחן תהיה קפדנית יותר.
הכנה לטסט היא אומנם לא תהליך מחייב, אבל הוא יכול לחסוך לנו זמן, כסף והרבה כאב ראש. במידה ומצאתם תקלות רבות ברכבכם ונאלצתם לקחת אותו למוסך, עומדת לרשותכם חברת הסעות שתסייע לכם להגיע לעבודה ולכל מקום שתצטרכו בקלות וביעילות, כך שהנכם יכולים לסמוך גם על שירותי הסעות ולהפסיק לדאוג בזמן שרכבכם מחכה במוסך או מושבת זמנית. בכל מקרה, נקווה שהכול יעבור בשלום ויהיה לכם ראש שקט לשנה הקרובה.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן