נהיגה נכונה בפקק

נהיגה נכונה בפקק

נהיגה נכונה בפקק – נהיגה מאפשרת לנו להגיע ממקום למקום בקלות, אך לעתים נראה שלא משנה כמה זהירים נהיה, התנהגות של נהגים אחרים תשפיע על הדרך שלנו. הדבר ניכר במיוחד בפקקי תנועה שנגרמים פעמים רבות בגלל ההתנהגות של אחרים על הכביש, מה שמותיר אותנו מול שורה של רכבים שעומדים ובתוכם נהגים מתוסכלים.

בימים בהם אנו נתקלים בפקק תנועה,  מפלס הלחץ עולה ואנו עלולים להרגיש מתוסכלים, אך חשוב לשמור על קור רוח גם במצבים הללו, ולשמור על חוקי התנועה כהלכתם. בנוסף, מומלץ לכם ליישם את הטיפים הבאים לנהיגה בעת פקק על מנת שתוכלו לעבור אותו בשלום, במהירות ובלי נזקים גופניים.

נהיגה נכונה בפקק – כך תשרדו אותו בשלום

זה נשמע מעט מגוחך לנהוג בפקק, הרי הרכב עומד במקום, אך זה לא נכון. פקקי תנועה יכולים לשנות את מצבם כהרף עין, ועליכם להיות דרוכים לנהוג כרגיל בכל רגע נתון. על מנת שתוכלו לעשות זאת, מומלץ ליישם את הטיפים הבאים בעת נהיגה בפקק תנועה וגם לאחריו:

  1. הסירו הסחות דעת מסביבתכם – זה אמנם מפתה לשלוח את היד לסמארטפון כשאתם עומדים בפקק תנועה, אך לא מומלץ לעשות זאת. במצבים של פקקים, עליכם להיות דרוכים, ולכן מומלץ לסלק הסחות דעת כמו טלפונים ניידים, עיתונים, וכל דבר אחר שיגרום לכם להוריד את הידיים מההגה ואת העיניים מהכביש.

 

  1. שמרו על מרחק בטוח מהרכב שלפניכם – בעת נהיגה, עלינו לשמור על מרחק מהרכב שלפנינו כפונקציה של המהירות בה אנו נוהגים. בעת פקק אנחנו אמנם נמצאים בעצירה, אך אין זה אומר שעלינו להיות צמודים לרכב שלפנינו. במידת האפשר, שמרו על מרחק של לפחות 4 מטרים מהרכב שלפניכם על מנת שתוכלו להאיץ במידת הצורך ולא לחשוש שמא תתנגשו בו.

 

  1. היו ערניים למתרחש סביבכם – כשאנו נמצאים ברכב, יש לנו אחריות לא רק כלפיי עצמנו, אלא גם כלפיי נהגים אחרים על הכביש. חשוב שתהיו ערניים למתרחש סביבכם, כמו צלילים של רכב חירום שצריך לעבור, נוכחות של נהגי אופניים ואופנועים שמנסים לעקוף את הפקק וכל שינוי אחר שמתרחש סביבכם כדי שתוכלו להגיב לו במהרה ולמנוע אסון.

 

  1. חשבו מי נמצא עמכם ברכב – פקקים בדרך לעבודה הם אינם נעימים, אך לרוב הם מערבים רק את הנהגים ולא את בני משפחתם. אם קרה שנקלעתם לפקק תנועה עם בני משפחתכם, היו ערוכים לכך מראש עם תיק פעילות עבור כל אחד. בחרו משחקים, מכשירים אלקטרוניים, ספרים ועוד בהתאם לגילאים של בני המשפחה, וודאו שיש לכם די דלק כדי להדליק מזגן לשרוד את הפקק במזג אוויר חם.

נהיגה מהווה אתגר יומיומי, בייחוד כשהיא לא חלקה ומתרחשת באופן שלא ציפינו לו. עמידה בפקקים היא לא נעימה בלשון המעטה, אך ניתן לעבור אותה בשלום אם מתכוננים מראש ושומרים על ערנות למתרחש סביבכם וגם בתוך רכבכם.

אנחנו בחברת ארז הסעות ערוכים לכל סוגי ההסעות. בין אם תבחרו בשירות הסעות לאירועים או לכל נסיעה, כלי הרכב המפוארים שלנו נוחים לכל סוגי הנסיעה. לכם נותר רק להתרווח ולהגיע למחוז חפצכם בשלום.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן