נהיגה נכונה בקיץ

נהיגה נכונה בקיץ ובימים החמים!

נהיגה נכונה בקיץ – אף על פי שעונת הקיץ התחילה באופן רשמי רק בתאריך 21.6 (היום הארוך ביותר בשנה), נראה כי הימים החמים ואווירה קיצית קיימת במדינת ישראל במשך מרבית חודשי השנה. כאשר מדובר על אזור העמקים, המצב קשה על אחת כמה וכמה. ישנם מספר דגשים חשובים שיש לקיים בכל נהיגה בימי הקיץ החמים ובעיקר בחודשי החופש הגדול והחגים, בהם כמות הרכבים על הכביש היא גבוהה בשל העובדה שרבים הרכבים המיועדים עבור הסעות לטיולים בצפון ובכל חלקי הארץ .

מדינת ישראל אמנם קטנה, אך עדיין מספקת מגוון רחב מאוד של אתרים בהם ניתן לבקר וליהנות. בעיקר חודשי החופש הגדול וחגי תשרי, אז עולה כמות הרכבים בכביש, הפקקים גוברים ומחפשים תעסוקה באופן תמידי לילדים שנותרים בחופש. נהיגה נכונה בקיץ היא חשובה בדיוק כמו נהיגה בכל עונות השנה ועדיין, חשוב לתת דגשים נוספים: פקקים רבים בדרך ליעד, חום כבד, קרני השמש המסנוורות, כל המשפחה בסלון הרכב ועוד. כל אלו עשויים לגרום לסכנות רבות בדרך. כל הורה עשוי לחוש בזה: אבא תיקח אותי, אימא תחזירי אותי, ממש כאילו כל יעודו הוא סיפוק שירותי הסעות עבור ילדיו.

טיפים חשובים עבור נהיגה נכונה בקיץ ובכל השנה:

 

  • עייפות – בשום פנים ואופן לא להתחיל בנסיעה ארוכה במידה וחשים עייפות. לקראת טיול מתוכנן חשוב לצבור כוחות ולישון שינה הגונה. קרני השמש המסנוורות, הנסיעה המונוטונית, העמידה בפקקים והחום הכבד עלולים לגרום למצב בו הנהג אינו יכול להחזיק את עצמו ער. אין צורך להרחיב על הסכנה לכלל בני המשפחה ולנהגים האחרים בכביש. במידה ומתוכננת נסיעה ארוכה, חשוב לבחור יעדים לעצירה ולהתרעננות בדרך. בזמן הנהיגה חשוב לשתות מים ולהימנע ממצבי התייבשות וכאבי ראש. בזמן העצירות ניתן לאכול משהו קל כפירות וירקות, מפני שתחושת שובע גבוהה, עשויה לגרום לעייפות. נהיגה נכונה בקיץ מתחילה בראשונה ברעננות הנהג.
נהיגה נכונה בקיץ
לקראת כל נסיעה ארוכה, חשוב מאוד לנוח היטב ולצבור כוחות לנסיעה. בשום אופן לא לנהוג במצבי עייפות
  • שמירה על תרבות הנהיגה – בזמן חודשי הקיץ, מלבד החום הכבד, לעתים רבות שדה הראיה מוגבל. אנשים רבים אינם מדליקים אורות מפני שאין חובה בכך. לעתים כאשר ישנו אובך כבד, או כאשר השמש מסנוורת (גם ביום בהיר לחלוטין), לא רואים ומאריכים בבירור את מה שקורה בנתיב הנגדי. חשוב לזכור מספר דברים – עומס בכבישים נוצר בעקבות אנשים שמטרתם זהה לשלכם: לצאת לטיולים, חשוב להיות סבלניים גם בעת עמידה בפקקים. קחו בחשבון שלצפור בעת פקק, לא יגרום לנס פתאומי שישחרר את הפקק. הסבלנות היא חשובה ביותר בכדי לשמור על רגיעת הנהג והנוסעים. חשוב להישמע לחוקי התנועה לכל אורך הדרך. בשום פנים ואופן לא להתרכז בשום דבר אחר מלבד נהיגה (טלפונים ניידים) ולא לעמוד בשולי הדרך – רק בעת חירום (מצב זה מסכן את כל יושבי הרכב והנהגים האחרים בכביש). חשוב להתמסר אך ורק לנהיגה.
  • בדיקת תקינות הרכב – נהיגה נכונה בקיץ ובחורף, דורשת תחזוקה נכונה של כלל מערכות הרכב. בדיוק כפי שחברות פרטיות (חברת הסעות) מעסיקות קצין רכב, כך כל בעל רכב חייב להיות אחראי לרכבו. בדיקת שמן, מים ולחץ אוויר הם הכרח לתקינות הרכב ולהימנע מתקלות מיותרות בדרך שעלולות ליצור פקק ולהאפיל על הנסיעה כולה. בדיקת הצמיגים (לחץ אוויר ותקינותם) עשויה ף להציל את החיים.
  • הסעות מאורגנות לשדה התעופה – במידה וטסים לחו"ל, ניתן לקבוע הסעות לנתב"ג על ידי מונית, רכבת או חברה אשר נותנת שירותים אלו. היתרונות הם גדולים ועיקרם: התאמת המטען לפי גודל הרכב ובני המשפחה, הגעה בזמן, חיסכון בחנייה בנמל התעופה ועוד. במידה ונוסעים כמות משפחה גדולה, ניתן להגיע כולם יחדיו ולחסוך את כמות הרכבים בכביש. 

נסיעה נכונה בקיץ היא חשובה עבור כל בני המשפחה. חשוב מאוד לנסוע בזהירות, להרכיב משקפי שמש ולהגיע לכל מקום בבטחה ובשלום. הדבר החשוב ביותר: תוודאו תמיד כי כולם ירדו מהרכב. בעיקר כאשר מדובר על ילדים קטנים ופעוטות. רכב בחודשי הקיץ, עלול להגיע תוך 20 דקות לטמפרטורה של 60 מעלות. אף בן אדם אינו יכול לשרוד בטמפרטורה שכזאת ובעיקר ילדים חסרי אונים.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן