העתיד כבר כאן: פרויקט הסעות – נהיגה עצמית – לעובדים בקליפורניה.

כנראה שהמדע הבדיוני הופך להיות מציאותי מאוד וקרוב מתמיד.

במסגרת שיתוף פעולה  של מספר חברות בינלאומיות, פרויקט נהיגה עצמית או "הסעות ללא נהג" במדינת קליפורניה ייצא לדרך במהלך השנה הקרובה. החברות המפעילות את המיזם מספרות כי הפרויקט עובד בהצלחה כבר עכשיו במדינות אירופאיות כמו איטליה, צרפת, פינלנד ומדינות נוספות.

בשנה הקרובה יפעלו שני קווי הסעה ללא נהג בשטחו של פארק העסקים "בישופ-ראנץ'" בקליפורניה, פארק אדיר ממדים המתפרס על שטח ענק של 585 דונם.

בפרויקט המדובר, נהגים אנושיים אמנם אין, אבל רכבי הסעה משוכללים יש ועוד איך!

רכבי ההסעה בפרויקט הינם רכבים חדישים מדגם  EZ10 מבית easymile המייצרת רכבים ללא נהג ידידותיים לסביבה. קו ההסעה הראשון בפרויקט יצא אשר כבר בקיץ הקרוב.

רכבי EZ10 מיוצרים ללא אביזרים שאליהם כבר די התרגלנו כמו הגה ודוושות ומסוגלים להסיע עד 12 נוסעים בכל נסיעה. כמו כן, ברכבים אלו ישנו מחשב דרך חכם אשר מסלול הנסיעה מוגדר בו מראש והוא יודע לחשב בזמן אמת את מסלול הנסיעה שלו באופן אוטונומי ולזהות סכנות ומפגעים בזמן אמת ולהימנע מהם. מהירות הנסיעה בשלב זה היא די נמוכה ועומדת על 25 קמ"ש אך עם זאת צופים כי בעתיד הקרוב יוכלו הרכבים האוטונומיים להגיע  למהירויות גבוהות הרבה יותר.

במדינת קליפורניה, עם כל הרצון הטוב והחיבה לפרויקט, החליטו כי ברכבים האוטונומיים יותקנו אמצעי בטיחות קפדניים על מנת למנוע תאונות ופגיעה בנפש. המחוקק חייב את חברת esymile להתקין הגה, דוושות גז ובלמים בכל הרכבים כאמצעי בטיחות נוסף.

ומה לגבינו?

אל מדינת ישראל נראה כי רכבי EZ10 לא יגיעו בזמן הקרוב עקב רגולציה מחמירה והיעדר תשתית תחבורתית מתאימה.

עד אז – נסתפק בנהג חביב וחייכני אשר יביא אותנו בזמן ובבטחה למקום העבודה ובחזרה.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן