נסיעה בכבישי חו"ל

נסיעה בכבישי חו"ל – כיצד מתכוננים אליה

נסיעה בכבישי חו"ל – טיולים בחו"ל מרגשים אותנו בכל פעם מחדש, ולמרות שתנאי התחבורה הציבורית במרבית המדינות נוחים יחסית, לעתים אנו זקוקים לרכב בו נוכל לנהוג ממקום למקום. הדבר הזה נכון בייחוד עבור טיולים ארוכים או מקומות בהם אנו עתידים לנסוע מרחקים גדולים, ותחבורה ציבורית פשוט לא תאפשר לעשות זאת בצורה מהירה.

למרבה השמחה, מדינות רבות מאפשרות לשכור רכבים בצורה נוחה ויעילה במיוחד, כך שכל אדם בעל רישיון מתאים יוכל ליהנות מנסיעה חופשית ביעד כזה או אחר. על מנת שתוכלו להתכונן בצורה יעילה לנסיעה שלכם לחו"ל, מומלץ לקרוא למטה את הדברים החשובים שצריך לזכור בטיולים כאלו.

נסיעה בכבישי חו"ל – מה חשוב לדעת?

כפי שיש לישראל חוקים מסוימים, כתובים ולא כתובים, בכל הנוגע לנסיעה בכבישים, כך לכל מדינה אחרת יש את המגבלות שלה. חשוב לזכור את הדברים הבאים כשאתם מתכוננים ליציאה ונהיגה בחו"ל כדי שתוכלו לעשות זאת בקלות ולראות את כל היעדים שהצבתם לעצמכם:

  1. היערכו בהתאם מבחינת הרישיון: השכרת רכב בחו"ל יכולה להקל על החיים במידה ניכרת, אך לא כל המקומות מקבלים רישיונות מכל העולם, כמו מישראל למשל. כדי למנוע תקלות ואי הבנות, וודאו מבעוד מועד אם המדינה אליה אתם טסים מקבלת רישיון נהיגה ישראלי ותחסכו לעצמכם זמן וכאבי ראש.

 

  1. בדקו את חוקי הנהיגה במדינה אליה אתם נוסעים: יש מדינות רבות ברחבי העולם שהנהיגה בהן מתבצעת בצד שמאל של הכביש, ואילו ההגה נמצא בצד ימין. כשאתם שוכרים רכב בחו"ל בדקו האם המדינה היא עם כבישים בהם נוהגים בצד ההפוך של הכביש יחסית לישראל על מנת שתוכלו להיות ערוכים לבאות.

 

  1. וודאו שהדרכון שלכם בתוקף למספיק זמן: כששוכרים רכב בחו"ל, חייבים להציג דרכון שתוקפו חצי שנה לפחות מרגע הטיסה שלכם למדינה כזו או אחרת. אם אתם מתכננים טיול ארוך, חשוב שתהיו ערים לתאריך התפוגה של הדרכון שלכם, משום שביום אחד יהיה מותר לכם לנהוג בשטחי המדינה וביום למחרת הדבר לא יתאפשר.

 

  1. אם אתם טסים לאירופה או לארה"ב, תדעו שיש הרבה חברות להשכרת רכבים. לא פעם נשמעו תלונות מפי תיירים רבים, שמה שהובטח בטלפון או באתר זה לא מה שהם קיבלו בפועל. על כן מומלץ מאוד לעשות מחקר מעמיק לפני שסוגרים עסקה, לקרוא את האותיות הקטנות ולראות שהעסקה שאתם סוגרים היא מה שבאמת רציתם. לעתים אף מומלץ למצוא חברת הסעות לטיולים אמינה, כך תוכלו לשכור רכב בבטחה או לחילופין להצטרף למגוון טיולים מאורגנים.

 

  1. כאשר משכירים רכב בחו"ל, נציג מטעם החברה עובר יחד עם שוכר הרכב על מנת לראות את הפגמים הקיימים ברכב לפני הנסיעה הראשונה. זאת בשביל ששוכר הרכב יחזיר את הרכב, ניתן יהיה לראות אם הוא הוסיף פגמים שעליהם יצטרך לקחת אחריות ולהיות מחויב. על כן בבדיקה הראשונית מומלץ כי תסתכלו טוב, מה הם הפגמים הקיימים ברכב כדי שתוכלו להיות מכוסים מהוצאות נוספות.

אנו בחברת ארז הסעות, אמונים לאורך השנים למגוון רחב של הסעות בצפון וסוגים שונים כתיירות פנים וחוץ.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן