נסיעה למקום העבודה באופניים בלי להזיע

שימוש באופניים ככלי תחבורה היא תופעה נפוצה באירופה ובשנים האחרונות היא מתפשטת ומגיעה גם לישראל. יותר ויותר עובדים מעדיפים להגיע למקום העבודה באופניים ולא בתחבורה הציבורית, רכב פרטי או הסעה. הסיבות הן רבות ומגוונות כמו המחסור במקומות החניה, החיסכון בדלק ורצון להתעמל, לשרוף קלוריות ולהיות בכושר גופני. חשוב לציין כי רכיבה על אופניים מפעילה קבוצות שרירים גדולות, שורפת שומנים, גורמת להוצאה של קלוריות ולמאזן קלורי טוב יותר. לכן הרכיבה על אופניים תורמת רבות לעובדי המשרדים המעבירים את רוב שעות היום בישיבה מול המחשב. בנוסף, אופניים הוא כלי רכב ירוק אשר איננו מזהם את הסביבה.

נסיעה למקום העבודה באופניים ובחזרה לבית יכולה לחסוך המון זמן ועצבים מיותרים על פקקים בשעות שיא. עם כל היתרונות קיים חיסרון משמעותי, הרכיבה על אופניים גורמת להזעת יתר בגלל המאמץ הגופני.

אנו מביאים לכם חמישה טיפים שימושיים אשר יעזרו לכם להתמודד עם הזעת יתר בזמן הרכיבה באופניים למקום עבודתכם.

  1. חשוב לשמור על קצב מתון ואחיד במהלך נסיעות הבוקר באופניים. זאת למרות שאחת הסיבות לרכיבת בוקר באופניים לעבודה היא לעלות את רמת הפעילות הגופנית ולבצע פעילות אירובית. רכיבה בקצב מתון יותר יכולה לעזור בפתרון הזעת יתר ועדיין לשמור על חיזוק השרירים, שריפת הקלוריות ולהעשיר את ההנאה מהרכיבה בחוץ. חשוב לשמור על אותה המהירות ואותו קצב גם ברכיבה בחזרה לבית.

  2. התלבשו קליל על מנת למנוע התחממות בזמן הרכיבה מהשכבות הרבות אותן אתם לובשים. השאירו את הסוודר או המעיל בתוך התיק עד שאתם מגיעים למקום העבודה.

  3. שתיית בקבוק מים קרים בזמן הרכיבה תמנע התייבשות ותשמור על טמפרטורת גוף אחידה.

  4. רצוי להשאיר את תיק הגב עמוס כמה שפחות ולהשאיר את הדברים בבית או במקום העבודה. מה שימנע הזעה מיותרת באזור הגב.

  5. הכינו סט בגדים בעבודה, על מנת להחליף את הבגדים בהם רכבתם בבוקר לעבודה.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן