סאדק חמאד – קצין הבטיחות בחברת ארז הסעות

הכירו את קצין הבטיחות בחברת ארז הסעות – סאדק חמאד

סאדק חמאד, קצין בטיחות בחברת ארז הסעות – תפקיד קצין הבטיחות בתעבורה בחברות הסעה הנו חשוב ביותר. על קצין הבטיחות לדאוג לתקינות כלי הרכב וכשירות הנהגים להסיע נוסעים. באפשרותו לאסור על נהגים לצאת לדרך, כמו גם לפסול רכבים לשימוש עד טיפול מלא בליקויים. חברת ארז הסעות המסיעה מדי יום מאות נוסעים ותלמידים, מחזיקה בכל התעודות והאישורים לתפעול חברת הסעות, כמו גם קצין בטיחות צמוד למען נסיעה בטוחה של כלל הנוסעים וכשירות הרכבים להסעה.

הכירו את סאדק חמאד, קצין הבטיחות בתעבורה בחברת ארז הסעות. סאדק עושה ימים כלילות על מנת לדאוג שכל נסיעה תעבור בשלום ובבטחה.

כרטיס ביקור: סאדק חמאד, בן 32, נשוי לדיאלא ואב למוחמד (שנה וחצי) ולאלין (בת שלוש). בחברת ארז הסעות נמצא סדאק כשנה וחצי וסה"כ קצין בטיחות בתעבורה כבר מעל ארבע שנים.

תיאור התפקיד: קצין הבטיחות אחראי על תקינות רכב ההסעות ועל כשירות הנהג להסיע אנשים. כקצין הבטיחות יש לי את האפשרות להוריד רכב בשל תקלה או להוציא נהג מהסידור בשל אי כשירותו לנהיגה. ישנם חברות אשר קצין הבטיחות ובעלי החברה אינם רואים עין בעין בשל הפן הכלכלי. בחברת ארז הסעות, סאדק, קצין הבטיחות זוכה מארז (ויניק, בעל חברת ההסעות) לגיבוי מלא.

מדוע בחרת בתפקיד קצין בטיחות? " בצעירותי בלימודיי בתיכון, הייתי במגמת מכונאות – תחום שלאורך השנים הפך יותר ויותר קרוב לליבי. לאחר הלימודים עבדתי במוסך, שם הייתי עושה אבחון לרכבים ומזהה תקלות רבות. כך גיליתי את תחום הבטיחות והחלטתי להתפתח ולהתקדם לתפקיד קצין בטיחות".

ספר בקצרה על מקרה ספציפי שהשפיע עליך ואותו אתה זוכר במיוחד: "באחת מחברות ההסעות שעבדתי בעבר, היה קבלן שהתחמק בכל פעם מחדש מלהגיע אליי לבדיקה שגרתית. לבסוף כשהצלחתי לתפוס אותו, ניסה בכל תוקף לקחת את רישיון הרכב ממני ולנסוע מהמקום בטענה כי הוא ממהר. מהסתכלות שטחית בלבד הצלחתי לראות כי הצמיגים גמורים, בנוסף, כשבלם נשמעו חריקות מהבלמים. קראתי לבעל החברה ועדכנתי אותו שאני לא נותן לרכב אישור להמשיך לנסוע היות והוא מהווה סכנה של ממש בכביש. הקבלן הסכים להחליף את הצמיגים אבל התעקש שהבלמים חדשים. יחד עם הסדרן, ניגשנו לרכב, פירקנו גלגל וראינו כי רפידות הבלמים גמורות לחלוטין. הרכב הורד באופן מידי מהסידור ונסע למוסך על מנת לתקן את הבלמים. מאז אותו מקרה, אני לא נותן אישור מידי לתיקון אלא רק אחרי שבדקתי וראיתי בעיניים שהתקלה תוקנה".

אילוסטרציה: בפירוק הצמיג נראה כי רפידת הבלם בלוייה לחלוטין

כקצין בטיחות בחברה – עד כמה נשמעת המילה שלך ואילו סנקציות אתה יכול להפעיל? "ארז ויניק, בעל חברת הסעות נותן לי סמכות וגיבוי מלא לפעול. למעשה ארז הטיל עליי את האחריות המלאה על תקינות הרכב וביצוע בקרה שוטפת על הנהגים שיש להם רישיונות מתאימים ושהם נוהגים כחוק. בנוסף, יש לי את הסמכות להוריד לגמרי רכב מהסידור בכדי לתקן תקלה בטיחותית, כמו גם לזמן נהג לשיחת הבהרה / שימוע".

במידה ולא היית קצין בטיחות, במה היית עוסק?

"אם לא הייתי קצין בטיחות אז סביר להניח שהייתי נהג – אני אוהב להיות על ההגה ולנסוע"

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן