חשיבות בחירת צמיגים מתאימים לרכבי הסעות

רכבי הסעות מהווים חלק מרכזי ממערך ההסעות של תלמידי ישראל, בכל בוקר, אל מוסדות הלימוד השונים (ואחר הצהרים, בחזרה הביתה). בנוסף, רכבי הסעות מסיעים רבים אל נתב"ג, בהרכבים משפחתיים או קבוצתיים. כמו כן, חברות הסעות דואגות לרכבים לטובת טיולים וסיורים, הסעות עובדים למקומות עבודה שונים מסביב לשעון ועוד. לצד תחזוקה ראויה של כלי הרכב, חשוב כי כל רכב המשמש להסעות יצויד עם צמיגים מתאימים ואיכותיים. מדוע ולמה? להלן כל התשובות החשובות.

אחיזת כביש טובה יותר

ברור לכולנו כי הצמיג מהווה נקודת המגע בין רכבי ההסעות השונים לבין הכביש. בחירת צמיגים מתאימים לרכבי הסעות, כדוגמת צמיגי מישלין שהם מהידועים ביותר בעולם, משיגה אחיזת כביש טובה יותר. אחיזת הכביש הזאת משמעותית מכמה סיבות. קודם כל, בזכות אחיזת כביש מצוינת ניתן למנוע תאונות או התהפכויות של הרכב גם כשהכביש רטוב. חשוב לא פחות לציין כי אחיזת כביש טובה מאוד מקטינה באופן ניכר את מרחק הבלימה. כאשר הצמיד מתאים באופן הטוב ביותר לסוג רכב ההסעות הרכב עוצר מהר ובבטחה גם כשצריך לבלום בלימת חירום. צמיגים מתאימים לרכבי הסעות חשובים בהחלט, שיחזיקו לטווח הארוך וישמרו על הנוסעים בבטחה.

נסיעה נעימה ויותר חסכונית

צמיגים מתאימים כדוגמת צמיגי מישלין נבחרים בהתאם לסוג כלי הרכב, משקלו ומידותיו. כאשר בוחרים צמיגים מתאימים משיגים בכך נסיעה נעימה מאוד וחסכונית מאוד. מבחינת החברה שמפעילה את רכבי ההסעות, נסיעה חסכונית פירושה פחות הוצאות דלק. צמיג שאיננו מתאים גורר עליה בהוצאות הדלק ואת זה כדאי למנוע. מבחינת הנוסעים, אלה שזקוקים לשירותיה הטובים של חברת ההסעות, צמיגים מתאימים פירושם נסיעה נעימה יותר. בצורה כזאת משככים טוב מאוד את המהמורות שבכבישים. וגם כאשר נוסעים בכבישים לא סלולים או כאשר הדרך משובשת, חוויית הנסיעה מוצלחת ונעימה.

גם לחץ אוויר בצמיגים – זה חשוב

עוד סיבה חשובה לכך שכל רכב המשמש לצרכי הסעות צריך להיות מצויד בצמיגים מתאימים הינה שמירה על לחץ האוויר נכון בצמיגים. רכב המשמש להסעות לעובדים או אולי בתור רכב הסעות לאירועים חייב להסתמך על צמיגים בעלי לחץ אוויר תקין בכל רגע ורגע. לחץ אוויר תקין חייב להיות מתאים לסוג הרכב ויש לו משמעות חשובה לא פחות מאשר לחריצים שעל גבי הצמיג. כך שומרים על חיי הצמיג ועל בטיחות הנוסעים.

חשיבות לא פחותה בבחירת צמיגים מתאימים הינה במניעת התפוצצות הצמיג. התקנה של צמיגים לא מתאימים מעלה את החשש להתפוצצות הצמיג. ההתאמה צריכה להיות לא רק בקוטר של הצמיג אלא גם ברוחבו. אגב, יש הבדל בין סוגי צמיגים שונים מבחינת העומס המקסימלי שהם יכולים לשאת וכן מבחינת המהירות המקסימלית האפשרית. אלה עוד סיבות ראויות לבחירה בצמיגים טובים ואיכותיים, ללא פשרות. אחרי הכל, רכבים של חברות הסעות גומאים הרבה יותר מרחק ביחס לכל רכב אחר. אלה הם רכבים שחייבים תמיד להיות במלוא הכשירות והמוכנות.

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן