אישורים ותעודות בחברת הסעות

אישורים ותעודות בחברת הסעות

אישורים ותעודות בחברת הסעות – בשנים האחרונות אנו רואים כי עולה כוחן של חברות ההסעה. סיבות רבות יכולות לתאר את עליית כוחן – אך בעיקר, חברות אלו נמצאות במקום ובשעות שהתחבורה הציבורית בישראל אינה מספקת ו/או יכולות להביא לחסכון משמעותי בעלויות. בשנים האחרונות, רבים בוחרים בחברות הסעה בכדי לארגן הסעות מאורגנות לאירועים, לטיולים, למקומות עבודה וכדומה.

בחירת חברת הסעות לרוב, כוללת סקר שוק מקיף – מן הסתם המחיר הוא הפקטור המשמעותי ביותר. אולם, לא תמיד מחיר זול יהיה המשתלם ביותר. בעיקר אם בוחרים בחברה אשר לא עובדת על פי החוק, אינה מחזיקה באותם אישורים ותעודות הנדרשים, אינה מעסיקה קצין בטיחות וכדומה.

אישורים ותעודות נדרשים

על מנת שנוכל לוודא כי החברה פעילה כחוק ורשאית במתן שירותי הסעה שונים כהסעות תלמידים, עובדים וכו' יש לבחון האם מחזיקה החברה בתעודות הפורמליות הדרושות כחוק. התעודה החשובה ביותר היא תעודת רישיון הפעלה מטעם משרד התחבורה. רישיון זה הכרחי על מנת לוודא כי אכן רשאית החברה ועומדת בתקנים הנדרשים להסעת נוסעים.

תעודה מחייבת נוספת היא כתב הסמכה ומינוי של קצין בטיחות מטעם משרד התחבורה. תפקידו של קצין הבטיחות מפורט בהמשך, אך העסקתו באופן שוטף וקבוע בחברה להסעות היא בגדר חובה. המטרה היא כמובן למצות את כלל אמצעי הבטיחות הנדרשים בקרב הנהגים והן תחזוקת הרכבים. כמו כן, בכל חברה רשומה בע"מ, יש לבדוק מסמכי רישוי עסק, שהחברה רשומה ברשם החברות, רשות המסים ועוד.

תעודות ואישורים נוספים אשר יכולים להעיד על טיב החברה הם תעודות תו תקן. קיים תקן ISO אשר עמידה בו מעידה על קשר מיטבי בין הארגון ללקוח ועל נהלי עבודה מסודרים. בנוסף, לרכבים מסחריים קיים תקן אירו למניעת זיהום אוויר – עמידה בתקן זה מעידה על איכות גבוהה של כלי הרכב  ועל חשיבה סביבתית וירוקה – למען שמירה על איכות הסביבה.

אישורים ותעודות
חברה המסיעה ילדים ותלמידים נדרשת בהחזרת תעודה מתאימה ממשרד התחבורה

נהגים בחברה

בעת בחירת חברת הסעות, חשוב לוודא כי כלל הנהגים בעלי הרישיונות המתאימים בכדי להסיע נוסעים. שהן בעלי ההסמכות המתאימות (כגון הסעות ילדים), בעלי הותק ורישיון נהיגה מתאים וללא עבר עשיר בעבירות תנועה. חשוב לוודא כי הנהגים נבחרו בקפידה, בעלי וותק ורישיון נהיגה מתאים. נהגים בחברת הסעות נדרשים בהעברת הכשרות על ידי קצין הבטיחות בחברה.

קצין בטיחות

קצין בטיחות בתעבורה אחראי על בטיחות ועל תקינות כלי הרכב ועל הדרכת הנהגים בעסק. קצין בטיחות בתעבורה הוא היועץ להנהלה בתחום  הבטיחות בתעבורה ומהווה את הקשר לגורמים חיצוניים בתחום, כדוגמת  המשטרה וחברות הביטוח. הסמכת קצין הבטיחות, הדרכתו והפיקוח עליו הנם באחריות משרד התחבורה. מבין תפקידיו החשובים של קצין הבטיחות: פיקוח על תקינות כלי הרכב ולוודא כי הרכב עובר בדיקות וטיפולים בזמן, להכשיר את נהגי החברה וללמדם מקרי בוחן, לקבוע סדרי בטיחות במקום, חקירות תאונות, יישום המסקנות למען לא תשנה אותה תאונה וכדומה.

בחירת החברה

לפני שבוחרים בחברת הסעות, חשוב לדרוש לראות את התעודות הרלוונטיות – בחירת חברת הסעות המחזיקה בכל התעודות היא חשובה ולפעמים כדאי לשלם סכום מעט גבוה ולהיות סמוך ובטוח כי החברה היא בטיחותית.

חברת ארז הסעות מחזיקה בכל התעודות והאישורים הנדרשים להפעלת חברת הסעות. מעסיקה קצין בטיחות אשר אמון באופן קבוע על הדרכות בטיחות, רישיונות החברה, הנהגים וכלי הרכב בתוקף ותחזוקה נכונה של כלי הרכב. .

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן