המלצות לטיולים בפסח

המלצות לטיולים בפסח – עשר מקומות ואתרים שחייבים לבקר בהם:

חג הפסח הנקרא גם חג החירות, מרגיש לעתים דווקא הפוך – חזרה לעבדות ולא יציאה לחירות. הילדים בחופשה ארוכה מבית הספר והגנים וההורים לעתים נשארים בבית וצריכים לחשוב על דברים רבים שיפיגו את השעמום לכן מחפשים המלצות לטיולים בפסח. הישיבה בבית עלולה לגרום למריטת שערות בקרב כל בני המשפחה. לכן זה הוא הזמן לקחת תרמיל, מקל ולצאת לטייל בארץ ישראל. בכדי ליהנות מהחוויה בצורה הטובה ביותר, ניתן להשכיר אוטובוס או מיניבוס לפי הצורך דרך חברת הסעות.

היתרון בשכירת רכב מסוים הוא בכך שאין צורך להתעסק בנהיגה בכבישי הארץ. כל המשפחה יכולה להיות מרוכזת בטיול עצמו וליהנות מהנוף והדרך, לשלב זאת במשחקים ולהגיע למקום היעד בבטחה. בעיקר באזור הצפון בו ישנם מקומות רבים לביקור וטיול, המרחקים ממקום למקום הם רבים וארוכים. חברת הסעות בצפון תיקח את כלל בני המשפחה בשמחה, תוך התאמה לרכב לצורכי המשפחה. כך ניתן לארגן טיול משולב ולגבש את כל בני המשפחה יחדיו.

המלצות לטיולים בפסח? קבלו מספר רעיונות לטיול מעניין וכיף:

  • ביקור בעמק המעיינות  – חג הפסח נקרא כידוע גם חג החירות. אין הרגשת חופש גדולה יותר מרחצה באחד המעיינות האיכותיים הקיימים בבקעת בית שאן רבתי. ישנם מעיינות רבים כגון הסחנה (גן השלושה), גני חוגה (הנחשבים כפארק מים טבעי) וישנם כמובן המעיינות הטבעיים בהם ניתן לרחוץ בקיבוצים באזור (קיבוץ מסילות, עין מגדל וכדומה). ניתן להתרחץ וליהנות במים הצלולים והתכולים של עמק המעיינות. שילוב רחצה עם אתרי תצפית באזור תבטיח חוויה מושלמת. מחירון הסחנה – 40 שקלים למבוגר, 24 שקלים לילד עד גיל 14 ( ומעל גיל 5), מחירון גני חוגה: מעל גיל 3 תשלמו 39 שקלים לאדם. בשני המקומות ניתן לקיים לינת לילה (קמפינג) במתחם אוהלים מסודר. ישנם מעיינות אליהם הכניסה אינה כרוכה בתשלום.  
המלצות לטיולים בפסח
ארץ ישראל ואזור הצפון מכילים אתרים רבים בהם חובה לבקר. דווקא בחג הפסח, במזג האוויר אידיאלי ונופים מרהיבים
  • קפיצה קטנה לגלבוע – הר הגלבוע מעניק חוויה לכל המשפחה. אזור הגלבוע יפה בכל עונות השנה. בחורף אפילו, פעמים רבות פסגותיו מושלגות – מחזה מרהיב לכל הדעות. טיול לגלבוע מבטיח חוויה מושלמת. ניתן לערוך סיור רגלי במעלה ההר עד לנקודות התצפית השונות ולהשקיף לנוף ירוק, פסטורלי ובעיקר מרהיב. בנוסף, במורדות הגלבוע קיים אתר סקי בגלבוע המאפשר לזכות בחוויית הסקי בכל ימות השנה וללא צורך בשלג אמיתי. כך ניתן לשלב סיור, טיול נעים ואפילו חווית אקסטרים. ניתן להיעזר בשירותי הסעות בעמקים של אחת מחברות ההסעה ולוודא שלא מפספסים אף נקודה חשובה בדרך. מחיר סקי בגלבוע: 100 ש"ח לאדם לשעתיים במסלול למתחילים, במסלול המתקדם התשלום הוא 150 שקלים עבור שעתיים. ילדים יכולים להינות מסקי במזחלת בעלות של 30 שקלים לשעה. הדרכה בתוספת תשלום.
  • קמפינג בכינרת – אין יותר כיף מלקחת אוהל, ציוד, מנגל, מחצלת וללכת לנפוש בכנרת. כאשר חושבים על שקט אמיתי הכנרת היא המקום הטוב ביותר לשקט נפשי והתנתקות אמתית. תדמיינו לכם, ישנים באוהל ומתעוררים עם הזריחה למשמע קול המים המשתכשכים באבנים. חשוב לציין, חופי הכינרת מציעים אירוח גם למשפחות בחופים המוגדרים ככאלה. רובם נמצאים על הקו המזרחי (קיבוץ עין גב וצפונה). חופים אלו אינם מאפשרים השמעת מוזיקה רועשת בכלל או לאחר שעת הלילה. כך תוכל כל המשפחה ליהנות. מרבית חופי הכינרת מאפשרים תשלום ללא כל עלות, אלא רק תשלום עבו חניית רכב. המחיר הממוצע הוא 5.9 לשעה (3 שעות ראשונות), 2.1 לכל שעה נוספת וחניית לילה בעלות של 62 שקלים בממוצע. חשוב להגיע לחופים מוכרזים בעלי שירותי הצלה, שירותים ומקלחות.
  • טיולי ג'יפים וספורט אתגרי – ברחבי הארץ ובעיקר בצפון ודרום הארץ, קיימים שטחים רחבי ידיים המאפשרים לקיים טיול ג'יפים או טרקטורונים. החוויה גדולה, ממש ניתן לחוש את האבק. בנוסף ניתן לשלב זאת במסלולים אקסטרימיים הכוללים טיפוס, אומגה וכדומה. מחיר שעתיים טיול ג'יפים עולה בממוצע 220 ש"ח לאדם, כאשר קיימת הנחה לקבוצות. חברות ג'יפים רבות מציעות השכרת הג'יפ לנהיגה עצמית. ניתן להתייעץ עם כל אחת מהחברות ולארגן מסע אקסטרים נוסף.  
  • ביקור ביערות קק"ל ושמורות הטבע – ניתן ללכת לטייל באתרי המורשת, באתרים המוגדרים כשמורות טבע וביערות קק"ל. גם אצלינו בישראל ניתן לחזות בנופים מרהיבים, יערות ירוקים, לראות חיות בסביבתם הטבעית וכדומה. חוויה מומלצת לכל המשפחה. בנוסף, ניתן להגיע לאתרים היסטוריים כמבצר אנטיפטרוס וכדומה. מרבית המקומות הללו לא יכאבו בכיס, מפני שמרביתם ללא עלות כניסה. המלצות לטיולים בפסח ביערות קק"ל הם מומלצות. בנוסף, קיים פרויקט בנק הפועלים הפותח מספר רב של מקומות ללא עלות בחג הפסח.
  • ראפטינג בנהר הירדן – חוויה לכל המשפחה (במידה והילדים גדולים). חווית האקסטרים מגיעה לשיאה כאשר מתמודדים עם מי הירדן. חשוב לציין כי נהר הירדן נחשב כאתר אהוב על חובבי  הראפטינג בעולם. מחיר שיט בקיאקים או סירות עומד בממוצע על 92 שקלים לאדם כאשר ניתן לשלב אומגה לירדן, טיול אופניים (עלות ממוצעת 120 שקלים), משחק פיינטבול (לוחמה בכדורי צבע) בעלות נוספת ותלוי כמה בני המשפחה מגובשים לדבר.  
  • קטיף פירות – חוויה אמיתית לכל המשפחה. ניתן לקטוף בחג הפסח פירות כמו תותים (אזור השרון) ותפוחים (אזור רמת הגולן). להראות לילדים איך מגיעים הפירות בסופו של דבר אלינו, כיצד הם גדלים ובאילו אזורים. חוויה טעימה שלא תשכח. ניתן למצוא חממות ואתרים המגדלים את הפירות ללא כל ריסוס. כך נוודא כי הפירות אורגניים ובריאים. מחיר ממוצע לקטיף עומד על בין 20 – 40 שקלים לאדם בממוצע. מרבית מקומות הקטיף מעניקים סלסלה לאיסוף הפירות שנקטפו. חוויה טעימה ומשפחתית.
  • ביקור במפעלי מזון ומשקאות – איך מכינים שוקולד, כיצד מייצרים את סוכריות הטופי ואיך מכינים קולה? על ידי ביקור בבית קוקה קולה או עלית, ניתן לקבל סיורים מודרכים עם הסברים נרחבים איך מכינים כל דבר, להראות את מכונות הייצור וכדומה. בנוסף, ישנם סדנאות שוקולד המאפשרים לכלל המשתתפים ללמוד בצורה מעשית כיצד להכין שוקולד. עלות ביקור למפעל עלית: 18 שקלים לאדם במשפחה, 15 ש"ח לקבוצות מאורגנות. עלות סיור במפעל קוקה קולה – 20 שקלים לאדם כאשר בחג הפסח ישנה פעילות מיוחדת הכוללת יריד ודוכנים. עלות סדנת שוקולד עומדת בממוצע בין 70 – 150 שקלים לאדם ולילד, תלוי באורך הסדנה.
  • ביקור בצוק מנרה – אחד המקומות היפים ברמת הגולן. ניתן לנסוע ברכבל, להתרשם מהנופים המרהיבים, לעלות על רכבת ההרים המהירה ולצפות, ליהנות ולשאוף את האוויר הנקי. ניתן לשלב טיול זה בביקור באגמון החולה הנמצא בקירוב. שם תוכלו לצפות בנדידת ציפורים נדירה, שפמנוני ענק ועוד. חוויה אמיתית לכל המשפחה. מחיר נסיעה ברכבל וצפייה בנופים המדהימים עומד בחג הפסח על 84 שקלים לאדם. ניתן לרכוש כרטיס משולב לשלל האטרקציות במחירים הנע בין 100 שקלים ועד250 שקלים לאדם (מדובר על חבילת אקסטרים הכוללת רכבל, רכבת, מגלשות, סנפלינג, אומגה, קיר טיפוס וחץ בקשת).

חג הפסח מוציא משפחות רבות לטיולים ברחבי הארץ. המשמעות הישירה היא התמודדות עם פקקי תנועה רבים שלעתים מעיבים על הטיול כולו. בחירת חברת הסעות עשויה להבטיח כי כלל בני המשפחה יוכלו ליהנות מהדרך, תוכלו לקבל מהמומחים המכירים את האזור רעיונות או המלצות לטיולים בפסח ולוודא שלא פספסתם דבר מה מעניין.

חג חירות שמח לכל בית ישראל!

חברת ארז הסעות ישמחו לעמוד לרשותכם לטיולים בחג הפסח ובכל ימות השנה בנסיעות בצפון ובכל הארץ!

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן