עצות למניעת תאונות דרכים

עצות למניעת תאונות דרכים

עצות למניעת תאונות דרכים – אחת הבעיות הגדולות ביותר במדינת ישראל (מלבד המצב הבטחוני) היא נושא תאונות הדרכים. נראה כי הרעה החולה הזאת מסרבת להצטמצם על אף הניסיון התדיר להחדיר בציבור הנהגים, אימוץ תרבות נהיגה מעט שונה. עצות למניעת תאונות דרכים ניתנים מידי יום בתשדירי הטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות, ברשת האינטרנט ועוד. אולם נראה כי ההסברה אינה תמיד ממומשת בפועל. אנשים נוטים מדי לדבוק במושג כי "לי זה לא יקרה" ובמקום לוודא שאכן להם זה לא יקרה, הם רק שבויים בקונספציה שגוייה. זה עלול לקרות לכל אחד! בעיקר בחודשי הקיץ בהם יוצאים כלל בני המשפחה לטיולים ברחבי ישראל (לחצו כאן לקריאה על הסעות לטיולים), הסיכון לתאונות דרכים הוא גבוה בהרבה.

אילו עצות למניעת תאונות דרכים נוגעות לכל אדם באופן אישי:

כאשר מדובר על הגורם האנושי, עצות למניעת תאונות דרכים נוגעות לכל נהג/ת. כמובן שתמיד יש לקחת בחשבון שדווקא התאונה אינה מתרחשת בשל נהג אחד, אלא נהג אחר. לכן חשוב להישמר לכללי הבטיחות שגם במידה וחלילה מעורבים בתאונת דרכים, הסיכון לאבדן חיים ירד משמעותית. המטרה היא אימוץ תרבות נהיגה מעט שונה.

  • שתי ידיים על ההגה – ישנה סיבה שבלימודי הנהיגה מחדירים לכל תלמיד, שהידיים צריכות לאחוז בהגה. אכילה ושתייה, סיבוב הראש לאחור וכמובן שיח בטלפון הסלולרי, שליחה וקריאת הודעות תוך כדי נהיגה הן אינם מצב טבעי ואף מסכן חיים. ישנם כאלו שמגדילים לעשות וקוראים עיתון (ישנם עדויות מתועדות) תוך כדי נהיגה. לכן כשמדובר על עצות למניעת תאונות דרכים, בראש ובראשונה חשוב להתרכז אך ורק בנהיגה. גם נסיעה מונוטונית ורגילה, עשויה להשתנות בעקבות פגעי הדרך (שיפוצים בכביש, רכב שעומד בשוליים ועוד). חשוב להיות ערים לכל שינוי ולוודא שניתן להגיב מידית לכל אירוע שלא יקרה. ניתן לקרוא על ישיבה נכונה ברכב במאמר זה.
עצות למניעת תאונות
שימוש בטלפון הסלולרי בזמן נהיגה – הרגל מגונה שחייבים לשים בצד
  • לא לנהוג תחת השפעת תרופות – הכוונה היא לתרופות מרשם. ישנם תרופות שיש לקחת אותם בעקבות אלרגיה קלה, הצטננות וכדומה. תרופות אלו עשויות לגרום לתחושת עייפות. יש לקרוא היטב את ההתוויה לכל תרופה ולהקשיב לעצת הרוקחים. במידה ולא חשים היטב, עדיף להימנע מנסיעות ארוכות. השילוב של ההרגשה הלא טובה, סנוור קרני השמש וכדומה, עשויות להביא את הנהג להירדם או לא להיות מרוכז לסביבתו בצורה מיטבית, טעות אחת עלולה להיות קריטית עבור כל יושבי הרכב והנהגים האחרים בכביש. תמיד ניתן לבחור שירותי הסעות פרטיים או תחבורה ציבורית במצבי קיצון.
  • גם לא כמות קטנה של אלכוהול – כל נהג חייב להחדיר זאת לראש: נהיגה תחת השפעת אלכוהול גם בכמות מזערית היא מסוכנת. הטעות הגדולה ביותר של נהגי ישראל והעולם היא תחושת האופוריה שהאלכוהול גורם. ללא צל של ספק, עצות למניעת תאונות דרכים חייבות לכלול את נושא הנהיגה בגילופין. בכל מצב בו במחזור הדם קיים אחוז מסוים (גם מזערי) של אלכוהול, שיקול הדעת נפגע, היכולת להתמודד עם תוואי הכביש (אפילו עצירת פתע של הנהג ממול) יורדת וכדומה. ההנאה הרגעית של שתיית האלכוהול אינה שווה פגיעת גוף ואף את אבדן החיים. במידה ונוסעים לאירוע, ניתן לארגן הסעה באופן מסודר לבני המשפחה. כך כולם יגיעו בבטחה ובשלום למחוז חפצם. לקריאה נוספת על הסעות לאירועים, ליחצו כאן.
  • כל יושבי הרכב חגורים – יש משפט חשוב מאוד ביהדות: "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם". אסור לסמוך רק על תרבות הנהיגה שלכם. חגורות בטיחות מצילות חיים. כל נסיעה ברכב ולו הקצרה ביותר מחייבת את כל יושבי הרכב בחגירת חגורות בטיחות. שוב, אסור לומר לעולם לי זה לא יקרה. אתם יכולים להיות הנהגים הטובים ביותר שמצייתים לכל חוקי התנועה והן עצות למניעת תאונות דרכים חרוטים לכם היטב, אך עדיין, אינכם שולטים בתרבות הנהיגה של הנהגים האחרים בכביש. מספיקה חוסר תשומת לב של נהג אחר בכביש שעשויה להוביל לתאונת דרכים רבת נפגעים. חגורות הבטיחות עשויות להציל את חייכם וכמובן חיי יקירכם!
עצות למניעת תאונות דרכים
פעמים רבות בעת תאונה, חגורות הבטיחות יצילו את חייכם

עצות למניעת תאונות דרכים הן חשובות בכדי לשמור על בטיחותם של כלל נוסעי הרכב. אך לאו דווקא רק בפגיעות פיזיות. חשוב לזכור, כל תאונת דרכים דורשת התמודדות ביורוקרטית עם חברות הביטוח, לעתים משפטים וכדומה. חברות הביטוח מצידן עשויות להוזיל את מחיר הביטוח לנהגים זהירים וכאלו הנמנעים מתביעות. גם ערך הרכב נשמר. כך שכל הגורמים צריכים לעודד את הנהגים באימוץ תרבות נהיגה עדינה יותר.

מאחלים לכם נסיעה טובה ובטוחה בכל דרך שתבחרו!

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן